Back to course
The value metric: what the price grows with
Per lesson, per month, per practice minute or per result: choose the unit a price is charged per so it grows with the value the buyer gets and the cost of serving them.
Lesson 13 of 32~25 min of learningIncludes ~13 min for questions and tasks
Read the theory (8 cards)